Despacito – 4,5 mld odtworzeń na Youtube

Podziel się

despacitoPrawie co drugi człowiek na świecie obejrzał teledysk do piosenki Despacito na Youtube. Niewiarygodne jaką popularność może zdobyć piosenka. Co ludziom na wszystkich kontynentach i najprawdopodobniej w prawie każdym kraju na świecie spodobało się w tej piosence? Jak to możliwe, że piosenka śpiewana po hiszpańsku, trafiała do tak różnych kulturowo ludzi na świecie? 

Ranking Youtube

Youtube zaprezentował ranking najczęściej odtwarzanych filmów na swojej platformie. Najwięcej odtworzeń zdobyła piosenka Despacito śpiewana przez Luisa Fonsi i Daddy Yankee. 4 465 650 512 odtworzeń w czasie pisania tego tekstu i cały czas rośnie. Film wygrał zarówno w kategorii teledysków w Polsce jak i na świecie. Właściwie nie miał konkurencji, bo drugi Ed Sheeran z Shape of you, uzyskał trochę ponad 2,8 mld odtworzeń. Pozostała konkurencja daleko w tyle, nikt już nie przekroczył 1,5 miliarda odtworzeń.

Luis Fonsi

Luis Fonsi pochodzi z Portoryko i śpiewa już od prawie 20 lat. Przynajmniej tak można sądzić po jego dyskografii, która zaczyna się w 1998 roku. Wydał dwanaście albumów studyjnych, więc nie jest przypadkowym artystą i muzykiem. Jednak prawie dwa dziesięciolecia musiał czekać na tak ogromny, światowy sukces. Czy zasłużony? Piosenka jest melodyjna, wpada w ucho i może się podobać, chociaż to kwestia gustu. Na letni przebój i do tańca na pewno się nadaje.

Kto jeszcze na pudle?

W pierwszej trójce najczęściej odtwarzanych teledysków na świecie znaleźli się jeszcze, już wspomniany przez mnie Ed Sheeran z piosenką Shape of you i J Balvin i Willy William z piosenką Mi Gente. Ed Sheeran zasłużenie zajął drugie miejsce. Akurat utwór Shape of you, może nie jest moim ulubionym ale artysta wydał w tym roku bardzo dobrą płytę Divide, z której pochodzi ten utwór. Cała płyta jest godna polecenia i właściwie wszystkie utwory są rewelacyjne. Kto jeszcze nie słuchał zachęcam do sięgnięcia po tą muzę. Trzeciego wykonawcy przyznaję, że nie znam i utwór też bez rewelacji. Co ciekawe również po hiszpańsku. Przypadek?

Wyniki w Polsce – teledyski

A jak wygląda ranking w Polsce? W kategorii teledysków dwa pierwsze miejsca takie same jak na świecie czyli Despacito i Shape of you. Na trzecim miejscu Aron Chupa i Little SiS Nora w utworze Llama in my living. Piosenka jakaś masakra, o lamie w salonie. Nic więcej dobrego nie mogę o niej napisać ?

Polski wykonawca, który znalazł się najwyżej w rankingu to Ania Dąbrowska z piosenką Porady na zdrady.  4 miejsce z ponad 44 mln odtworzeń na YT. Według mnie bardzo dobry wynik. Piosenka jest z filmu o tym samym tytule. Ania Dąbrowska trzyma poziom i nawet ostatnio słucham jej płyty z największymi przebojami, pod wiele mówiącym tytułem The best of :-).

Jeszcze tylko jeden polski wykonawca znalazł się w dziesiątce. Quebonefide umieścił aż dwa utwory w dziesiątce. Na szóstym jest piosenka Half dead a na dziesiątym Candy. Muszę przyznać, że nie znam tego wykonawcy ale po wysłuchaniu, wskazanych dwóch piosenek, zainteresował mnie i uważam, że warto jest posłuchać tego artysty. Śpiewa, rapuje po polsku, chociaż tytuły piosenek mogłyby sugerować coś innego.

Wyniki w Polsce – filmy

Nie wiem dlaczego ale YT dzieli wideo na dwie kategorie: teledyski i filmy. Przy czym w kategorii filmy też są piosenki i też można by je nazwać teledyskami.  Dlaczego zwracam na to uwagę? Ponieważ w kategorii filmów polskich na pierwszym miejscu znalazł się mój ulubiony Sławomir z utworem Miłość w Zakopanem. Ponad 52 mln wyświetleń. Gość jest bardzo oryginalny, ma poczucie humoru i do tego umie śpiewać. Stworzył nawet nową kategorię muzyki: rock polo :-).

Jako ciekawostkę podam, że kategorii filmów w Polsce, w dziesiątce są aż cztery covery, a raczej pastisze piosenki Despacito. Najwyżej na drugim miejscu jest Wieśka Tico z ponad 33 mln wyświetleń. Swoją droga jakby zsumował odtworzenia wszystkich takich utworów, inspirowanych piosenką Despacito to pewnie wynik byłby dwa razy taki ?

Dzisiaj każdy może zostać gwiazdą na YT. Wystarczy dobry pomysł, trochę pracy i umieszczenie wideo w sieci. Później trzeba już tylko mieć nadzieję, że miliony fanów będę oglądać Twój film i w ten sposób uzyska on popularność a tym samym jego twórca.

Pytanie: Czy umieściłbyś na YT wideo ze sobą w roli głównej, potraktowane z przymrużeniem oka?


Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.