„Chata” – Bóg jest w Twoim życiu

Podziel się

ChataSą takie książki, które zmieniają Twoje postrzeganie ważnych dla Ciebie spraw. Oczywiście nie planujemy tego i na takie pozycje natykamy się niby przypadkiem. Ja jednak nie wierzę w przypadek tylko przeznaczenie. Tak było z książką „Chata” Williama Paula Younga. Książkę poleciła mi kochana Żona, która przyniosła ją od koleżanki z pracy. Powiedziała przeczytaj. Warto. Zainteresowała mnie ponieważ, ona czyta dużo i nie często rekomenduje mi jakąś pozycję. Dodała, tylko że książka jest o spotkaniu z Bogiem. Zacząłem czytać i od razu zostałem wciągnięty przez tą lekturę. Jeżeli jesteście wierzący w Boga, to jakie jest Wasze Jego wyobrażenie? Pojmujecie istotę Trójcy Świętej? Spotkaliście prawdziwego Boga w swoim życiu?

Fabuła

Głównym bohaterem książki „Chata” jest Mack, ojciec i mąż rodziny pięciorga dzieci, żyjący gdzieś w USA. Poznajemy go, gdy cierpi z powody śmierci, a właściwie zabójstwa najmłodszej córki, pięcioletniej Missy. Mimo trzech lat, które upłynęły od jej śmierci, nie potrafi poradzić sobie z „Wielkim Smutkiem” jak sam go nazywa. Obwinia się za śmierć dziecka i nie może sobie i Bogu wybaczyć tej tragedii. Dowiadujemy się również, jak doszło do tego nieszczęścia, podczas rodzinnego wyjazdu na biwak, na łonie natury. Ciało dziewczynki nie zostaje odnalezione, co jeszcze bardziej pogłębia rozpacz rodziny. Została najprawdopodobniej zamordowana w chacie na odludziu.

Pewnego zimowego dnia znajduje w skrzynce pocztowej, list podpisany Tata, zapraszający go do chaty. Ma mieszane uczucia i nie dowierza, że dostał list od Boga, jednak postanawia pojechać na spotkanie weekendowe z Tatą.

Spotkanie z Bogiem

Jak można się domyśleć spotkanie jest niesamowitym przeżyciem dla Macka. Doświadcza tak wiele uczuć i łask, że cały czas ma wrażenie, że to cudowny sen. Odkrywa i doświadcza następujących prawd.

  • Jedność i wspaniałość Trójcy Świętej: Boga Ojca – Tata, Syna Bożego – Jezus i Ducha Świętego – Saraya – jego wyobrażenie Boga jest całkiem inne od rzeczywistości. Doświadcza obecności każdej z trzech osób.
  • Boża miłość jest bezwarunkowa. Bóg kocha Nas niezależnie co zrobimy.
  • Miłosierdzie Boże jest nieskończone i czeka na człowieka aby z niego skorzystał
  • Mądrość Boża, wskazuje właściwe wybory i drogę
  • Przebaczenie sobie. Tylko pojednanie z Bogiem daje pokój serca i pełnię życia.
  • Przebaczenie zabójcy córki. Nie jest możliwe pojednanie z Bogiem i samym sobą, bez przebaczenia zabójcy. Przebaczenie nie oznacza zapomnienie.

Podczas tych kilku dni może również spotkać się z córką oraz odnaleźć miejsce, gdzie zostało ukryte jej ciało, aby móc ją pochować. Więcej nie zdradzam. Sami przeczytajcie.

Moja rekomendacja

Szczególnie polecam uważne zapoznanie się z rozdziałami, w których Mack prowadzi rozmowy z Tatą, Jezusem, Sarayą (Duch Święty) i Mądrością Bożą. Jest to wspaniałe źródło do refleksji i przemyśleń nad własnym życiem. Możemy łatwo utożsamić się z osobą głównego bohatera, chociaż może nie doświadczyliśmy takiej tragedii, a może właśnie dlatego, że przeżyliśmy ciężki okres w naszym życiu. Książka pozwala poznać na nowo Boga. Nie ważne w jakiego Boga wierzysz lub nie wierzysz w niego w ogóle. Osobiście odkryłem tajemnicę Trójcy Świętej, którą do tej pory nie za bardzo rozumiałem. Czytając książkę doświadczyłem cudownej obecności Boga w moim życiu. Przekonujemy się, że Bóg kocha nas, niezależnie od naszych czynów, wyborów i postępowania. Wystarczy tylko Mu zaufać i chcieć korzystać z Jego miłosierdzia i mądrości.

Możesz zmieniać swoje życie każdego dnia, jeżeli wierzysz w Boga, ufasz mu i pamiętasz, że jest blisko codziennie, a nie raz na tydzień lub rzadziej kiedy się modlisz lub idziesz do kościoła. Możesz mi nie wierzyć ale koniecznie przeczytaj książkę, która może zmienić coś również w Twoim życiu.

Pytanie: Jakie książki wpłynęły na Twoje myślenie i postępowanie oraz zmieniły Twoje życie?


Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.