Dlaczego się nie UŚMIECHasz :-) ?

Podziel się

uśmiechOd jakiegoś czasu, z rana, mówię sam do siebie: jestem najlepszy, mogę to zrobić, Bóg jest zawsze ze mną, jestem zwycięzca i dzisiaj jest mój dzień. Pięć prostych zdań, które mają pomóc w dobrym rozpoczęciu dnia. Czy te „zaklęcia” działają? Według mnie tak, na pewno od razu poprawiają humor i wywołują uśmiech na twarzy. Dzień od razu wydaje się lepszy, jeżeli nawet pogoda za oknem nie jest wymarzona. Sam fakt, że uśmiecham się, mimo że nikogo nie ma blisko mnie, zmienia moje nastawienie na lepsze.

5 things

Skoro uśmiech do samego siebie potrafi zdziałać takie cuda, to dlaczego tak rzadko się uśmiechamy? Co nas powstrzymuje przed tym prostym i przecież przyjemnym odruchem?

Bądź poważny

Zauważam, że większość ludzi jest raczej poważnych, żeby nie powiedzieć smutnych. Mają ponure miny i nic nie jest ich w stanie rozweselić. Zachowanie poważnej atmosfery, uważane jest za profesjonalne podejście i szacunek w stosunku do innych ludzi. Jest to błędne nastawienie, które narzucają nam normy społeczne. Dlaczego mamy się tak zachowywać i postępować według nich? Czy nie lepiej jest od rana uśmiechać się do napotkanych ludzi? Nie dość, że wpływa to pozytywnie na nasze samopoczucie, to jeszcze może poprawić komuś jego humor. Spróbuj uśmiechać się do ludzi, czy to obcych czy znajomych a zobaczysz, że prawie zawsze odpowiedzą tym samym. Uśmiech to pozytywne nastawienie, dobra energia i podejście do otaczającego świata. Czy jeżeli widzisz kogoś uśmiechniętego, nie jest Ci od razu lepiej? Czy jak masz wybór podejść i zapytać np. o drogę do nieznajomej osoby, to wybierzesz naburmuszoną i negatywną czy może uśmiechnięta i promieniującą pozytywną energią? Uśmiech jest zaraźliwy i jest to chyba jedyny taki „wirus”, który jest niegroźny a wręcz pożądany.

Uśmiechnięty człowiek równa się głupek

Jedną z przyczyn, tego że tak rzadko się uśmiechamy, jest postrzeganie człowieka uśmiechniętego jako głupka. Dlaczego w Polsce ktoś, kto często się uśmiecha jest odbierany, jako ktoś, kto ma nie równo pod sufitem? Co jest nie tak z nami, że patrzymy podejrzliwe na ludzi, którzy mają dobry humor i wiele powodów do uśmiechu? Dlaczego będąc w smutnym nastroju, nie robimy wszystkiego aby go sobie poprawić, tylko raczej zarażamy ludzi wokół naszym pesymizmem i narzekaniem? Nie zdajemy sobie sprawy, jakie działanie, ma nawet uśmiech wymuszony i trochę „sztuczny”. Wystarczy wygiąć usta w charakterystyczna podkówkę a od razu wysyłamy sygnał do mózgu, że jest nam przyjemnie i dobrze. Spróbuj to zrobić!

Nie zazdrość nikomu

Zazdrość to jedno z najgorszych uczuć, którymi dysponuje człowiek. Nie jest łatwo nie zazdrościć komuś bo ma ładniejszą żonę, męża, cudowną rodzinę, prawdziwych przyjaciół, duże grono znajomych, lepszy samochód, większy dom, lepsze stanowisko, dobrze funkcjonującą firmę. Ta lista nie ma końca. Zazdrość jest negatywnym i niszczącym uczuciem, chyba że wywoła w nas pozytywny impuls do osiągnięcia, tego wszystkiego czego nie mamy a czego komuś zazdrościmy. Zamiast jednak zazdrości, cieszmy się szczęściem innych ludzi, szukajmy sposobów aby zmienić nasze życie, jeżeli uważamy, że czegoś w nim brakuje i jest szare oraz monotonne. Dobry na początek jest uśmiech. Zacznij się uśmiechać, mimo że może nie masz ku temu powodów. Zobaczysz, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, powoli i małymi krokami Twoje życie zacznie się zmieniać. Szukaj sposobów i możliwości na rozwiązywanie Twoich problemów i spraw, które nie idą po Twojej myśli. Pozytywne nastawienie, w którym uśmiech pomaga, potrafi zmieniać wydawałoby się niemożliwe sytuacje.

Rozmawiaj

Kolejnym krokiem do poprawienia sobie humoru i uzyskania trochę pozytywnej energii jest, krótka rozmowa z przygodną osobą. Pisze to introwertyk, który sam ma problemy z nawiązaniem pierwszego kontaktu :-). To nie musi być dobry znajmy czy kolega/koleżanka. To może być sąsiad spotkany rano na spacerze z psem, osoba czekająca z nami na przystanku, pani lub pan na bazarku, ochroniarz w biurze, pasażer w autobusie, tramwaju, metrze. Nie chodzi o zaawansowaną konwersację tylko o wymianę uśmiechów i kilka słów na luźny temat. Kontakt z drugim człowiekiem daje pozytywną energię i pomaga zobaczyć, że nie jesteśmy sami ze sobą. Zawsze jest ktoś obok, kto może również potrzebuje obecności drugiej osoby.

Podsumowanie

Nie ważne czy Twój uśmiech Ci się podoba czy nie. Czy masz zmarszczki, pryszcze, nieładną karnację skóry, wory pod oczami, odstające uszy, szpiczastą brodę, drugi podbródek, krzywe zęby. Może nie masz ich wcale lub nosisz sztuczną szczękę. Czy wyglądasz jak księżyc w pełni a może jak śmierć na chorągwi.

UŚMIECHAJ SIĘ 🙂 🙂 🙂 jak najczęściej.

Uśmiech rozwiązuje wiele spraw i daje nadzieję, że mimo chwilowych trudności, jest szansa na lepszą przyszłość i trwałą zmianę.

Pytanie: Ile razy uśmiechałeś się w ciągu tego dnia? Policz!


Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.